Сигнальний жилет: який вам потрібен і як вибрати.

Світловідбиваючий жилет - це елемент захисного одягу, виконаний в спеціально яскравих кольорах, щоб людину в ньому було легко видно. Вони бувають яскравих світло-зелених, жовтих і помаранчевих кольорів, в основному зі світловідбиваючими смужками, які забезпечують додаткову видимість. При використанні сигнального жилета. Такий одяг необхідний людям, які працюють в умовах поганої видимості. Це відноситься до роботи в темний час доби, вночі, в умовах задимлення і туману, а також на крутих поворотах дороги. Крім того, при роботі в шахтах і тунелях надягають яскраві захисні засоби.

Найчастіше використовуються сигнальні Жилети: 

При перевезенні людини в темний час доби їх надягають як водії, так і пішоходи, машиністи;

Далекобійники, просто водії, які пересуваються в темряві або ремонтують свої машини ввечері і вночі;

Співробітники автозаправних станцій і водії, що перевозять небезпечні вантажі;

Працівники комунальних служб та дорожньо-ремонтних робіт; на будівельному майданчику;

У всіх транспортних вузлах: аеропорту, залізничному вокзалі, морському порту, а також на станції метро;

Видобуток корисних копалин, лісозаготівлі та інші небезпечні роботи;

Співробітники поліції, особливо дорожньої поліції, аварійно-рятувальних служб, пожежники;

Світловідбиваючий жилет для дітей школярі, які пізно повертаються додому (в темний час доби), переходять дорогу, особливо це актуально взимку.

При ремонті тротуарів Вам слід надягати жилет дорожньої сигналізації. Яскравий одяг допомагає вчасно помітити людину, захищає його від травм і часто рятує життя. За допомогою таких виробів ви можете запобігати надзвичайні ситуації і небезпечні ситуації, нещасні випадки.

Такий Спецодяг корисний не тільки на робочому місці, але і в повсякденному житті як чоловіків, так і жінок, а також дітей.

 

Клас захисту сигнального жилета

Ці вироби відносяться до засобів індивідуального захисту. Незалежно від місцезнаходження, країни виробництва, кожна така Спецодяг має так званий захисний клас. У ньому вказані умови, при яких його слід використовувати. Всього існує 3 типи сигнальних жилетів. Чим вище цей показник, тим вище рівень захисту. Першокласні вироби виготовляються з люмінесцентних (флуоресцентних) тканин з досить високою щільністю і міцністю. Захисні пристрої 2-го і 3-го рівнів передбачають наявність світловідбиваючої стрічки. Це додатковий сигнальний маркер для водія. Їх ширина повинна бути не менше 5 см (чим більше, тим краще). Навіть якщо автомобіль рухається далеко в бік людини в комбінезоні, смуги будуть світитися в світлі фар, що полегшить його виявлення.

1 клас захисту   Це найпростіший сигнальний жилет, який забезпечує лише невелику ступінь захисту. Це елемент одягу світлих тонів без світловідбивних смуг. Застібається на гудзики або липучку. Найчастіше такий одяг шиється з бязі. Без світловідбивних смужок вони не найкращий варіант, так як їх не дуже добре видно в темряві.

2 клас захисту  Найпопулярніший вид спецодягу, оптимальний за ціною і ступеня захисту. Якість тканини середнє. Його відрізняє наявність світловідбивних смужок, вони займають поверхню меншу, ніж у 3-го класу. 2 з них можуть бути вертикальними шириною 5 см і 1 горизонтальний також шириною 5 см або 2 горизонтальних шириною 5 см без вертикальних смуг. Виріб довговічний, витримує експлуатацію в різних погодних умовах і зазвичай витримує перепади температур. Такий Спецодяг підходить для працівників нічної зміни, для тих, хто працює на залізницях, шосейних дорогах і механізмах.

3 клас захисту Цей тип світловідбиваючого сигнального жилета забезпечує максимальний захист, особливо для тих, хто носить його вночі. Це досягається за рахунок яскравих забарвлень і великої кількості світловідбивних стрічок. Виріб має 5 горизонтальних швів на відстані 2 см один від одного і 2 вертикальних, пришитих на плечах. Відбивна поверхня такого одягу займає більше площі, ніж у виробів класу 2. Таке обладнання допоможе швидко розрізнити силует людини, визначити його параметри і "впізнати" при роботі в нічний час.

Правила використання сигнальних жилетів

Принцип використання такого спецодягу заснований на таких факторах, як параметри людини, зручність і сфера експлуатації. Тому, перш ніж купувати сигнальний жилет, Вам слід враховувати такі вимоги: Виріб повинен відповідати по висоті. Доступні варіанти дитячого одягу від 24 до 34 розмірів, а для дорослих доступні розміри від 34 до 62. Влітку ви можете чітко підібрати робочий одяг за своїми параметрами, а взимку ви можете вибрати 1-2 розміру з урахуванням того, що їх потрібно надягати поверх куртки. Вона не повинна утрудняти рухів і не заважати роботі. Існують спеціальні моделі з кишенями. Без застібок, що надягають на голову, купувати не варто – це не найзручніший варіант. Колір не важливий, важливо орієнтуватися на рівень захисту, в залежності від мети, для якої він призначений. Поверх одягу надягають захисні Жилети. Його слід знімати тільки після того, як людина покине небезпечну зону. Чим краще якість і чим вище ступінь захисту, тим довше термін служби виробу, тим безпечніше працювати і пересуватися. Тому бажано придбати сигнальні Жилети 2-го або 3-го класу і при необхідності доповнити їх брюками зі світловідбиваючими смужками. Необхідно прати робочий одяг з урахуванням рекомендацій. Спосіб очищення залежить від виробу і матеріалу, з якого виготовлена Світловідбиваюча стрічка. Найміцнішою є тканинна основа.