Сам термін «вигорання» дещо перебільшений і практично немає ніякого «опіку» чи теплової дії на екран. Його прийнято застосовувати для опису ефекту знебарвлення якоїсь частини панелі. Він може виявлятися у вигляді помітних плям або візерунків на дисплеї, що характеризується втратою кольорів, вони стають тьмяними і бляклими, а передача кольору дисплея може йти в зелені або червоні відтінки. 

Відбувається вигорання в місцях, де інтенсивно використовується синій або білий кольори. Для відображення чорного кольору не використовується підсвічування, тому вигорання в цих місцях не спостерігається. Незважаючи на те, що сучасні AMOLED-панелі еволюціонували проблема з вигорянням добирається і до них і нерідко цей ефект помітний на кнопках навігації та сповіщень.

 

Причини

Головною причиною вигоряння матриці називають різний життєвий цикл життя світлових компонентів. У міру їх старіння змінюється яскравість, і перенесення кольорів поступово змінюється. З часом багато панелі втрачають «лиск» і насиченість кольорів, хоча цю проблему можна вирішити програмно.

В AMOLED-матрицях вигоряння викликає різний термін життя червоних, зелених та синіх субпікселів. Причому субпікселі синього кольору пропонують нижчу світловіддачу. Їм доводиться працювати з вищим струмом, щоб запропонувати ту ж яскравість, що червоні та зелені субпікселі. Вищий струм призводить до швидкої деградації пікселя, скорочуючи термін його служби та екран «завалюється» у бік зеленого або червоного відтінку.

 

Як уникнути вигорання дисплея: 

—зменшити яскравість дисплея до мінімально можливого рівня;

—скоротите до мінімуму час блокування;

—не нехтуйте темним режимом, користуйтеся ним якнайчастіше;

—по можливості використовуйте режим занурення, щоб приховати панель сповіщень;

—встановлюйте шпалери, де переважають темні кольори, а також не забувайте міняти їх;

—працюйте з клавіатурою з темнішими темами, щоб запобігти вигоранню в нижній частині дисплея;

—перейдіть на жестове керування та відпустіть кнопки, якщо ця функція доступна на смартфоні.