Види дитячої ігрової зброї

 

Водяна іграшкова зброя

Найбезпечніший та безвинний вид зброї, який дарує дітям купу позитивних та яскравих емоцій. Гра з водним пістолетом у спекотний літній день – це чудовий спосібосвіжитися та підняти собі настрій. Таку іграшку можна взяти із собою в аквапарк, на річку чи море. З нею можна грати прямо у дворі.

Водні пістолети часто оснащені: 

—світловими ефектами;

—функцією насоса;

—можливістю пускати мільйонні бульбашки;

—звуковими ефектами. 

Водяна зброя різниться ємністю водного резервуару. До деяких моделей можна додати спеціальний резервуар, або в будь-який момент заповнити запас води.

Зовнішній вигляд водяної зброї може бути найрізноманітнішим: від пістолета чи автомата до космічного бластера. деякі для виготовлення таких іграшок отримати міцний сучасний пластик.

Холодна іграшкова зброя

До цієї категорії належать іграшкові дитячі мечі, шаблі, сокири, булави, рапіри, ножі. 

Аби бути справжнім обличчям дитини захоче мати відповідну зброю.  

Дитяча «холодна» зброя не має гострих кутів, про яку дитина могла б випадково поранитися. Деякі елементи можуть бути із гуми чи металу. такі іграшки виготовляють фактично із пластику. 

Цікавими є моделі зі світловими ефектами, наприклад, світлові мечі. 

Вогнепальна іграшкова зброя 

До цієї категорії належать ігрові зброї у вигляді пістолетів, рушниць, гвинтівок та автоматів. 

Вони вирізняються і можуть зацікавити дитину: 

— звуковими та світловими ефектами, які дають дитині відчути весь спектр емоцій; 

—оформленим дизайном: часто діти обирають бластери посилаючись на зброю свого улюбленого героя з мультфільму, тому хочуть бути схожими на нього; 

—навністю прицілу. 

Металева зброя

У цю категорію входять луки та арбалети. Цей вид зброї підійте для справжніх мисливців. Зазвичай в комплекті з луком присутні додаткові аксесуари: мішені, стріли, напальчники.

Помпова дитяча зброя

Помпова зброя імітує процес справжньої стрілянини. Під час пострілу спеціальний насос чи помпа створюють тиск. 

Автомати, пістолети, гвинтівки з помповою системою відрізняються яскравим та реалістичним оформленням. Завдяки механізму у приладі лунає голосний хлопок під час пострілу. Аби він був максимально точним, у деяких моделях є оптичний приціл.

Боєприпас може виготовлятися з пластику (наприклад, пластикові кульки) або бути м'яким (тоді використовується розширена гума, поролон). Разом зі зброєю може бути додатковий запас боєприпасів (у деяких моделях передбачена можливість докупити кулі). Іграшкову помпову зброю можна перезаряджати багато разів. Вона також може мати додаткові світлові ефекти.

Як обрати дитячу зброю враховуючи вік дитини?

Стандартні виробники іграшок завжди вказують, на дітей якого віку розрахований їхній товар. Від цієї характеристики залежить складність та особливості гри.

1. Для дітей 3-х років можна звернути зброю зі звуковими чи світловими ефектами. Також підійде дерев'яна або гумова «холодна» зброя.

2. Для 5-річних хлопчиків та дівчаток можна купити ігрову зброю, що стріляє пістонами.

3. У 6-7 років діти будуть у захваті від зброї, яка має реалістичний дизайн та може стріляти «пульками».

4. Підліткам можна запропонувати максимально реалістичні моделі ігрової зброї зі снайперським прицілом.

 

Чи є користь від гри з дитячою зброєю?

Якщо батьки переймаються, що дитина хоче грати саме зброю, її переводячи це на доросле життя і вигадуючи різні наслідки. Проте, граючись із іграшковою зброєю дитини розвиватиме: 

1. Координацію рухів. Аби ухилятися від «куль» чи стріляти, потрібно дитині швидко рухатися.

2. Просторове мислення. Для точної стрільби потрібно буде добре прицілитися.

3. Дрібну моторику рук. Натискання на курок, перезаряджання зброї – це те, що потрібно для тренування дрібної моторики.

4. Вміння спілкуватися з однолітками. Гра з іграшковою зброєю проводить компанію друзів. Так вона навчатися комунікувати з ототоченням та працювати в команді. 

5. Фантазію. Різна зброя допоможе дитині перевтілюватися в різних персонажів: меч, що світитися, - у фантастичних джедаїв, арбалет чи лук – в індіанця, пістолет – у поліцейського, бластер – у космічного рейнджера. Варіантів сюжетів гри з ігровою зброєю може бути безліч.

 

Перед грою з іграшковою зброєю необхідно пояснити дитині: 

—що зброю, яка стріляє «пульками», не можна наводити ні на тварин, ні на людей. Особливо варто зазначити, що ні в якому разі не можна зняти в обличчя.

— у разі якщо ви обрали для своєї дитини «помпову» зброю, то спочатку краще поспостерігати за грою дитини. Рекомендуємо прищеплювати дітям сюжети гри, де вони не «бандити», а захисники.