Основні параметри вибору паяльника 

—Жало

—Утримувач

—Шнур

—Нагрівач

Принцип роботи обґрунтовується на передачі його тепла від нагрівача до стрижня після підключення приладу до електричної мережі.

Жало розплавляє припій, що складається з необхідного сплаву, і цим відбувається його затікання в достатньому місці. Жала бувають керамічними, бувають мідними, а бувають мідними з покриттям зі срібла, нікелю або алюмінію. Форма жала буває різною (клин, голка, конус), але при виборі паяльника краще віддати перевагу паяльнику зі змінними жалами, щоб у разі потреби можна було просто зробити заміну. Якщо до паяльнику додати набір , то можна відмітити це додатковим бонусом, однак для різних робіт кращий різний варіант жала.

 

На тримач (рукоятку) при виборі також потрібно звернути увагу, вона в жодному разі не повинна перегріватись. Тримачі можуть бути дерев'яні, пластикові, ебонітові. Пластикові рукоятки швидше нагріваються, ніж дерев'яні, а ебонітові мають більшу вагу, що негативно впливає на роботу з дрібними деталями.

Що стосується цього, щоб зручніше використовувати жала з міді, після чого вони краще піддаються очищенню і в цілому краще обробляються. 

Зараз у наявності велика різноманітність паяльників та їхня комплектація. Якісніші паяльники забезпечують додатковими елементами в наборі, такими як губки, що очищають, підставки та ін.

Крім того, вже давно з’явилися вбудовані в паяльник терморегулятори, налаштування яких можна захистити від перегріву та дозволити налаштувати температуру під певну роботу.

 

Якої потужності обрати паяльник?

Найнадійніші паяльники – це ті, що мають велику потужність, але в домашніх умовах їх використовують не завжди доречно. 

Потужність паяльника для стандартних домашніх справ має бути близько 20-40 Ватт. Немає сенсу купувати паяльник більшої потужності, після цього позначитися на електроенергії, що споживається.

Якщо при роботі потужність буде недостатньою, то якість спаяного виробу буде поганою, проте робота займає більше часу. Важливо пам'ятати, що через недостатню температуру можуть бути непропаї, які в подальшому дадуть себе знати.

Якщо потужність буде занадто високою, то є ймовірність спалити деталь, що призведе до неможливості відремонтувати виріб.

Якщо ви збираєтеся використовувати паяльник для паяння дротів, то в такому випадку підійде паяльник потужністю від 60 до 100 Ватт. Потужність понад 100 Ватт є виробничою, і такі паяльники використовують для ремонту виробів великого розміру, наприклад, батарейки, труби.

Для паяння мікросхеми можна підійти паяльник потужністю близько 10 Ватт. Його можна використовувати для спайки будь-яких інших дрібних радіодеталей. Головне, щоб паяльник для мікросхеми був малопотужним, щоб не допустити перегрівання деталей. такі паяльники підійдуть для плат.

 

Переваги і недоліки газових паяльників  

Переваги:

1. Можливість працювати без розетки, там де немає електрики, тобто будь-які польові умови.

2. Під час роботи не заважають дроти, не зачіплюються і не плутаються. 

3. Газовий паяльник у використанні використовується простий, електричний, що впорається з ним навіть недосвідченої людини.

Недоліки:

 Низька потужність. Як правило, вони слабкі, і у зв'язку з цим обмежені застосування. Крім цього, є необхідність заміни картриджів або дозаправки паяльників газом після використання. Дозаправити паяльник газом не так просто, і відбувається таке пошкодження паяльника, яке не підлягає відновлюванню. Щоб уникнути цього, слід віддати перевагу паяльникам зі змінними картриджами. Це втратити ризик несправності паяльника, а також вбереже від ризиків отримати опіки при неправильній спробі зробити заправку

 

Достійні моделі паяльників для дому:

—ЗД-200С . Потужність 60 Ватт. Змінне жало. Придатний до роботи з мікросхемами.

—ZD-735 . Потужність 60 Ватт. Зручний, нагрівання до 480 градусів із можливістю регулювання температури.

— Jac Tool 908 . Потужність 60 Ватт. Пластикова ручка, але за такої потужності вона не нагрівається