Можливо, вам потрібно буде відобразити "зображення" на кількох екранах із одного джерела.  Чи то офіс, демонстраційний зал магазину електротоварів чи презентація бару – це не відіграє особливої ролі. Якість кінцевого зображення та звуку важлива, і не на всіх пристроях може бути достатньо роз'ємів. Виходом із цієї ситуації є використання спліттера.

Що таке розгалужувач HDMI

HDMI-спліттер, також відомий як розгалужувач сигналу, є електронним пристроєм в компактному корпусі. Він приймає сигнал від пристрою-джерела і перенаправляє його на кілька інших пристроїв одночасно. Дані відтворюються на екрані, будь то телевізор, проектор або інший пристрій. Сигнал посилюється при проходженні через розгалужувач, який дозволяє передавати зображення гарної якості на великі відстані. Якщо потрібно розгорнути екран, ви можете скористатися вбудованими засобами Windows. Для цього натисніть комбінацію клавіш "Win+P" і у вікні виберіть режим "Розгорнути". Цей метод є актуальним при підключенні пристрою до порту комп'ютера або при використанні мультидисплейного адаптера.

 

 

Часто ви можете сплутати HDMI-спліттер та HDMI-світч, але існують серйозні відмінності в реалізації підключення. Комутатори HDMI призначені для підключення кількох пристроїв до одного вхідного гнізда HDMI. Наприклад, потрібно підключити телеприставку, консоль і комп'ютер до телевізора, а телевізор має лише один вхід HDMI. Перемикач дозволяє вам позбавитися постійного під'єднання / від'єднання дроту, і ви можете використовувати кнопки на корпусі або пульті дистанційного керування для вибору джерела.

У звичайних користувачів підключення спліттера не викликає жодних проблем. У більшості випадків вам потрібно тільки підключити кабель HDMI наступними способами: від джерел до розгалужувача, від розгалужувача до деяких пристроїв. Після цього просто потрібно підключити мережевий адаптер. Після цих маніпуляцій"зображення"вже відправлено жодних додаткових налаштувань не потрібно.

У яких випадках це може бути необхідно

Розділювачі сигналів значно полегшують використання різних пристроїв. Вам не потрібно постійно підключати код до кожного пристрою, і ви можете відображати "зображення" відразу на кількох екранах. Не усвідомлюючи цього, ми часто можемо бачити, як працює роздільник сигналу. Наприклад, у залі електроніки з телевізором чи монітором. У різних гіпермаркетах — у вигляді реклами та довідкової інформації на екрані. Існує безліч домашніх сценаріїв використання спліттера. Підключіть графічний планшет із монітором до ноутбука. Без проблем. ТБ і проектор в окремій кімнаті. Легко. Все, що вам потрібно, це високоякісний кабель HDMI потрібної довжини. Підключіть ігрову консоль до монітора та телевізора. Заспокойтеся, як бачите, немає перешкод для здійснення практично будь-якого бізнесу. Різні роздільні здатності екрана, по суті, є єдиним непрямим обмеженням для спліттера.  Наприклад, надішліть зображення у форматі 4K на 2 телевізори. 1 з них підтримує роздільну здатність 4K, а інший 1 обмежений роздільною здатністю Full HD. У цій ситуації роздільна здатність обох екранів падає до найгіршого з підключених пристроїв - Full HD.

Як правильно вибрати спліттер

HDMI-розгалужувач - простий пристрій, але при його виборі слід враховувати кілька важливих моментів.

  • Залежно від конкретних характеристик ціна пристрою, відповідно, варіюється. Насамперед, необхідно звернути увагу на кількість виходів розгалужувача. Це залежить від кількості пристроїв, які можуть бути підключені. Найбільш поширені моделі мають 2, 4 та 8 виходів. Для вузькоспеціалізованих завдань є моделі з 16 виходами.
  • Потім виберіть бажану версію протоколу HDMI та специфікацію HDCP. Як правило, виробник також вказує рекомендовану довжину проводу, що підключається. Вбудовані підсилювачі також зустрічаються в найпростіших моделях. Залишилося вибрати тип джерела живлення для зручного пристрою, використовуючи кабель USB або мережний адаптер. У продажу ви також можете знайти пристрій, який не потребує додаткового живлення, а заряд вони одержують від самого кабелю HDMI.

 

Можливе підключення кількох пристроїв без використання розгалужувача 

З підключенням через HDMI-сплітери розібралися. Чи можна підключити кілька екранів, не використовуючи розгалужувач? Можна, але із невеликими нюансами. Для багатопоточної передачі даних (MST) за допомогою наскрізного послідовного підключення нам знадобиться DisplayPort і концентратор DisplayPort-HDMI, тому що HDMI спочатку розробляли без урахування цієї технології. При підключенні через концентратор безперебійна робота не гарантується. Найнадійнішим способом є підключення без перехідників: за допомогою тільки DisplayPort (відеокарта, монітор, відповідні драйвера). 

Нам потрібно підключити шнур DisplayPort від джерела до першого монітора. Далі підключаємо шнур із виходу першого монітора до входу другого. Ми можемо продовжувати цей ланцюжок, додаючи більшу кількість екранів. Метод дозволяє позбавитися від купівлі різних перехідників та розчистити робоче місце від проводів.

Важливо переконатися, що підключений пристрій підтримує технологію MST. Як правило, mst не вказується в основних характеристиках монітора, тому необхідно враховувати інструкцію з експлуатації конкретної моделі.