Сьогодні багато хто використовує силіконові чохли для захисту своїх смартфонів від різних зовнішніх впливів та пошкоджень. Вони не тільки забезпечують надійний захист, не приховуючи зовнішній вигляд пристрою, а й підкреслюють або змінюють його зовнішній вигляд відповідно до способу життя власника. Однак силікон, навіть найякісніший, має суттєві недоліки.

Силікон - це пористий матеріал, який при тривалому контакті притягує пил та бруд. Крім того, прозорий силікон має властивість жовтіти з часом під впливом прямих сонячних променів. Однак зовсім не обов'язково йти на крайні заходи та замінювати силіконовий чохол на новий. Ці проблеми можна вирішити простим способом, якщо знати, як очистити силіконові чохли від різних плям і пожовтіння.

 

Як регулярно чистити силіконові чохли

Для запобігання потраплянню бруду в силіконовий матеріал та передчасному пожовтенню силіконового рукава необхідне регулярне очищення. В середньому один-два рази на тиждень використовуйте нейтральний мильний розчин. Для очищення потрібна вода температурою 40-50°С та мильні інгредієнти. Найбільш підходящим миючим засобом є пральний порошок без агресивних компонентів. Однак можна використовувати пральний порошок або стружку господарського мила.

 

Як чистити силіконові чохли

Для приготування розчину, що чистить, необхідно змішати столову ложку миючого засобу з чашкою (200 мл) води. Для цього краще використовувати ємність, в яку можна вільно завантажити чохол для перемішування. Приготувавши розчин, необхідно повністю занурити у нього чохол на 40 хвилин. Потім промити чистою водопровідною водою і дати висохнути. Це необхідно для того, щоб чохол надійно прилягав до смартфона після очищення.

 

Поради щодо вибору та догляду за силіконовим чохлом для телефону

Окрім регулярного очищення чохла від бруду та пилу, необхідно також регулярно доглядати його. Це дозволяє значно продовжити термін служби чохла та зменшити його знос. Однак захисний чохол марний, якщо він неправильно підібраний або виготовлений із неякісних матеріалів. Тому слідкуйте за правильним вибором захисного чохла і не заощаджуйте на аксесуарах. Наприклад, ви можете замовити якісні захисні чохли в магазині Blackpink.com.ua з доставкою по Україні та Києву. При правильному догляді захисні чохли не потребують частої заміни. При виборі захисного чохла слід віддати перевагу чохлам з матовим покриттям. Це пов'язано з тим, що вони стійкі до забруднень, стирання та подряпин. Це забезпечує довговічність зовнішнього вигляду при мінімальному догляді. Незалежно від того, забруднена поверхня чи ні, захисний чохол слід регулярно мити мильним розчином. Не рідше одного разу на тиждень, щоб запобігти появі забруднень. Також важливо раз на місяць проводити ретельне очищення поверхні. Це дозволить запобігти появі серйозних плям, які згодом буде важко вивести. Це також допоможе запобігти пожовтіння. Плями слід видаляти відразу після появи на поверхні. В іншому випадку бруд роз'їсть пористу структуру і його буде важко видалити. Не залишайте корпус на сонці тривалий час. Матеріал швидко пожовкне, а сильне нагрівання викликає деформацію, що призведе до втрати багатьох захисних властивостей чохла. Денім – головний ворог прозорих силіконових чохлів після дії прямих сонячних променів. Тому слід уникати знаходження смартфонів із такими чохлами в кишенях джинсового одягу. Матеріал стає синім, і видалити його практично неможливо.

 

Як почистити чохол самостійно

Навіть якщо при регулярному догляді за чохлом смартфона забруднення стають менш помітними, це не означає, що ситуація безнадійна. Однак у більшості випадків ситуація все ж таки виправдовує покупку нового чохла. Наприклад, можна зайти в онлайн-каталог MakInKase та замовити заміну старому чохлу за прийнятною ціною з доставкою додому по Києву та Україні. Однак навіть якщо на силіконовому чохлі з'явилися неприємні плями або пожовтіння, його можна повернути в початковий стан. Для цього потрібно знати, як почистити силіконовий чохол самостійно. Оскільки ця процедура проста, її може виконати кожен, щоб повернути силіконовому чохлу початковий стан. Як очистити пожовклий чохол Як почистити силіконовий чохол за допомогою гумки. Найпростіший спосіб видалення плям з білого або прозорого чохла - це використання звичайної гумки або меламінової губки. Цей спосіб не дуже ефективний для плям, які дійсно злиплися, але в більшості випадків звичайна біла гумка поверне чохлу чистий вигляд. Щоб видалити пляму, просто потріть поверхню корпусу білою гумкою або меламіновою губкою. Це дозволить зібрати більшу частину бруду, а потім струсити дрібні частинки з корпусу. Не слід використовувати кольорові ластики. Барвники, що містяться в гумці, пофарбують матеріал і не дозволять видалити забруднення.

 

Як очистити силіконовий чохол за допомогою лимонного соку.

Одним із найпростіших способів відновлення прозорості корпусу та видалення сильних плям та пожовтіння поверхні є використання лимонного соку або лимонної кислоти, розведеної з розрахунку 2 чайні ложки на склянку (200 мл) води. Щоб видалити пожовтіння корпусу за допомогою лимонного соку, просто вичавіть лимон. Видавлений лимонний сік нанесіть на потемнілу або забруднену поверхню приблизно на 25-30 хвилин. Потім видаліть пляму мікрофіброю або м'якою губкою, промийте чистою водопровідною водою і залиште до повного висихання.

 

Як очистити прозорий чохол за допомогою бікарбонату натрію

Плями від фарби та клею на силіконових втулках можна видалити за допомогою пасти з харчової соди. Оскільки харчова сода є сильним абразивом, вона може пошкодити матеріал і залишити видимі подряпини. Тому найкраще використовувати миючий засіб, змішаний з харчовою содою, щоб зменшити шкоду та абразивність. Для вирішення проблеми, як очистити прозорі кришки від сильних забруднень, необхідно зробити пасту, що чистить, з харчової соди. Для цього необхідно поступово додавати харчову соду в теплу воду та варити її до стану кашки. Як вже було сказано вище, для зменшення зносу можна використовувати недратівливий засіб для чищення. Після перемішування одержаний склад акуратно і товстим шаром наноситься на забруднену поверхню коробки. До повного висихання потім витирають поверхню серветкою з мікрофібри або м'якою губкою. Після виконання всіх дій достатньо промити поверхню чохла під проточною водою та дочекатися повного висихання.

 

Як очистити силіконовий чохол за допомогою зубної пасти

Очистіть силіконовий чохол за допомогою зубної пасти. Зубна паста, як і розчин соди, є ефективним засобом видалення забруднень з корпусів смартфонів. Як і у випадку з гумкою, тут відмінно підійде класична біла зубна паста. Як і у випадку харчової содою, зубну пасту необхідно товстим шаром нанести на забруднену поверхню корпусу телефону і залишити до повного висихання. Потім необхідно видалити всі залишки, промити корпус телефону проточною водою та залишити до повного висихання.

 

Як очистити силіконовий чохол за допомогою лаку для нігтів.

Ефективнішим, але й більш небезпечним методом очищення силіконових корпусів від фарби, чорнила та клею є використання засобів для видалення фарби. У цьому випадку необхідно використовувати тільки засоби, які не містять ацетону, оскільки ця речовина може пошкодити матеріал. Крім того, цей метод зовсім не підходить для чохлів з відбитками. Першим кроком у цьому способі видалення плям є попереднє очищення чохла. Перед цим чохол необхідно вимити в мильному розчині та залишити до повного висихання. Потім необхідно перевірити, як поведеться силікон при контакті. Для цього можна нанести силікон на поверхню у непомітному місці. Ідеальним місцем є внутрішня частина корпусу. Переконавшись, що речовина не зашкодить корпусу, можна приступати до видалення плям та розлучень. Процедура в цьому випадку проста: достатньо змочити ватяний диск або тампон рідиною та акуратно протерти забруднене місце. Після очищення ще раз промийте чохол водою з милом, потім добре промийте під проточною водою і залиште до повного висихання.

 

Як очистити силіконовий чохол за допомогою спирту.

Як і у випадку видалення лаку, спирт також ефективний для видалення плям. Особливо ефективно він видаляє сліди від маркерів та ручок, фарби та чорнила. Однак спирт не підходить для видалення відбитків пальців. Процедура очищення приблизно така сама. Спочатку промийте та висушіть корпус, перевірте реакцію силікону на спирт на непомітній ділянці, а потім видаліть забруднення спиртом за допомогою ватного тампона чи ватної палички. Після очищення промийте чохол проточною водою з милом і витріть його насухо.

 

Як очистити силіконовий чохол за допомогою відбілювача

Якщо чохол помітно пожовк, а інших способів усунення проблеми немає, можна застосувати дещо радикальніший підхід. Всупереч поширеній думці, існує спосіб відбілити чохол. Не дивно, що відбілювач може вирішити проблему пожовтіння корпусу.

 

Як не можна чистити силіконові чохли для мобільних телефонів

 

Перед тим як очистити захисний чохол від забруднень, необхідно завжди пам'ятати кілька простих правил, які є важливими при роботі з силіконом.

Найголовніше - не використовувати надто агресивні хімічні засоби, сильні абразиви, жорсткі губки, щітки чи наждачний папір. Це дуже важливо, оскільки використання подібних методів може завдати непоправної шкоди. Чищення кришки описаним вище способом може призвести до появи подряпин, мікроскопічних тріщин або інших пошкоджень цілісності поверхні. При регулярному використанні вони забиваються брудом та пилом, видалити які буде неможливо. Зруйнувати структуру силікону можуть і агресивні хімічні речовини, що спричинить аналогічні наслідки. Також важливо уникати використання миючих засобів, що містять хлор, і відбілювачів при очищенні покриття. Ці хімічні речовини не тільки завдають пошкодження, а й сильно роз'їдають поверхню. В результаті на чохлі утворюються непрозорі ділянки та неприємні жовті плями. Згодом їх неможливо видалити. Слід також бути обережними при використанні помірно дратівливих речовин, таких як рідина для зняття лаку з нігтів без ацетону або спирт. Ніколи не занурюйте у них весь корпус. Вони можуть непоправно пошкодити чохол або призвести до його деформації. Тому важливо наносити ці речовини лише на забруднені ділянки за допомогою ватного диска чи палички. Крім того, завжди промивайте корпус після обробки.